Efekt distortion Fulltone OCD Germanium

Dostępność: brak towaru
Cena: 979,00 zł 979.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Fulltone
Kod produktu: 5771-212FF

Opis

Fulltone OCD Germanium - legendarny przester Mike'a Fullera robiący furorę na całym świecie, tym razem w specjalnej edycji przygotowanej przez Fulltone Custom Shop. Do jego budowy, podobnie jak w najwcześniejszych wersjach OCD, użyto diód germanowych, co pozwoliło na oddanie pierwotnego charakteru brzmienia tego efektu. OCD to konstrukcja mająca na celu oddanie wszelkich niuansów brzmieniowych znanych z dobrych wzmacniaczy lampowych takich jak 18W Marshall, VOX AC15 czy JTM45 rozkręconych na maksa!

Grając na tak rozkręconym wzmacniaczu lampowym, oprócz podstawowych składowych akordu słychać też niesamowicie bogate składowe harmoniczne. Skręcając nieco głośność otrzymujesz kolejny zestaw brzmień na wyciągnięcie ręki. Czyste, szkliste brzmienia z nietkniętą górą i dołem. Tele brzmi jak Tele. Les Paul jak Les Paul. Problem z przesterami w kostkach jest taki, że mało który jest w stanie zapewnić podobne wrażenia. Nie tylko tracą całą dynamikę i czułość, ale nie oddają też dobrze smaczków harmonicznych. Korzystanie z kostek zawsze oznaczało pewnego rodzaju kompromis.

Do momentu kiedy pojawił się OCD...

We wczesnych wersjach OCD wykorzystywane były 2 tranzystory typu MOSFET, oraz 1 dioda germanowa. Niestety z biegiem czasu diody tego typu stawały się coraz trudniej dostępne i coraz droższe, dlatego producent zadecydował o przeprojektowaniu układu i oparciu go wyłącznie o tranzystory, przez co charakter brzmienia obecnie produkowanych efektów różni się nieco od wcześniejszych wersji. Dla tych, którzy poszukują brzmienia bardziej zbliżonego do pierwszych OCD, Fulltone Custom Shop, czyli dział firmy Fulltone specjalizujący się w niskoseryjnej produkcji specjalnych wersji efektów Fulltone'a, stworzył udoskonaloną wersję pierwszego, legendarnego OCD pod nazwą OCD Germanium! Tak jak w oryginale konstrukcja wykorzystuje tranzystory MOSFET oraz diody germanowe, jednak zamiast 1 diody, w poprawionej konstrukcji wykorzystano 2. Efekt? Wyśmienity! Jeszcze lepszą przestrzenność, bardziej lampowy charakter, nieco lepszy zakres dynamiczny, jeszcze więcej sustainu i bardziej skupiony ton. Do tego piękne wykończenie metalizowanym, turkusowym lakierem z chromowanym podkładem, mieniące się między błękitem a zielenią, w zależności od kąta padania światła. Daje to niesamowity efekt, już na pierwszy rzut oka wyróżniający nowego OCD Germanium od standardowego, białego OCD i nadający mu jeszcze bardziej unikatowego charakteru. Odróżnij się od innych posiadaczy OCD zarówno wyglądem, jak i brzmieniem!

Specyfikacja:

 • Potencjometr volume
 • Potencjometr drive
 • Potencjometr tone
 • Przełącznik odpowiedzialny za podbicie wysokich lub niskich tonów
 • Przełącznik true bypass/enhanced bypass
 • Napięcie: 9-18V DC
 • Wtyk zasilacza: standardowy 5,5/2,1mm, + na zewnątrz (jak Boss, Digitech, Dunlop itp)
 • Wymiary 60x115x55mm
 • Zasilacz w komplecie: nie
 • Zasilanie bateryjne: tak
 • Made in USA

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl